Talán az egyik legérdekesebb ajándék lapult az idei Mikulás puttonyában, vagy inkább a Szentlélekében? A szeretet és békesség narancsillata járta körbe hétvégénket (Gal 5,22). Csizmáinkat a szokással ellentétben nem kitenni kellett a szobák ajtaja elé, hanem felhúzni lábainkra. Péntektől vasárnapig két teológustársunk küldő gyülekezetét látogattunk meg. Kirándulásaink gyakori célja az, hogy megismerjük évfolyamközösségünk gyülekezeteit. A két fő állomás Bihar és Margitta volt. A gyülekezetek szeretetteljes vendéglátását élvezhettük, így szállás és az étkezés miatt nem kellett fájjon a fejünk. Az elkészített fogásokba a szeretet mellett bőven került hús is.
A két gyülekezethez közeli látnivalókat sem hagyhattuk ki. Élménydús napoknak néztünk elébe. Első megállónk a Királyhágómelléki Református Egyházkerület székháza volt. Emődi András levéltáros vezetett körbe és a levéltár gyöngyszemeit is kezünkbe vehettük. ,,Tekintetes” Kölcsey Ferenc keresztelési bejegyzését olvastuk ki nehézkesen, majd pedig a szatmári kollégium 1610-ben kezdődő matrikuláját forgathattuk. A Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnáziumban pedig két teológustársunk képét találtuk meg a tablókon. Másnap Nagyvárad várát tekintettük meg. Minden kisebb terem egy tematikus kiállítást rejtett több emeleten keresztül, a középkortól az 1980-as évekig, a hadászattól a nyomdászatig. Véletlenül olyan kiállításokra is bemerészkedtünk, amik nem tartoztak bele a kifizetett jegy árába. Az eklektikusság nem okozott gondot, Janus Pannoniust és a hidegvérű kétéltűeket egyetlen fal választotta el.
Virgácsokat alig kaptunk. Egyedül a GPS nehezítette meg a dolgunkat. A csapat egy része gyakran külön utakon járt, mert a technika ördöge szerint egyszerre két Római Katolikus Székesegyház épült Nagyváradon. Sikerült szétdobálnia minket, de a kirándulás alatt még jobban összekovácsolódtunk. Biharon a település történetéről hallgattunk igen színvonalas előadást, ami az ezredfordulótól egészen a 16. századig központi szerepet játszott a magyar történelemben, majd később következett az ifjúsági bibliaórával összekötött pizzázás.
Az évfolyam egysége a Margittán töltött, advent második vasárnapján csúcsosodott ki, ahol évfolyamfelelős tanárunk igehirdetéssel szolgált, mi pedig énekszóval köszöntük meg a meleg fogadtatást.
Az idei puttonyban az élmények, az éjszakába nyúló beszélgetések mellett olyan meglepetés várt, ami megkérdőjelezhetetlenül gazdagított minket. A megérkezés. Mint közösség, megérkeztünk. Az advent is megérkezett hozzánk a Szentlélek puttonyában.
Albert Szabolcs
harmadéves teológus hallgató