Elektronikus oktatási segédanyagok (weblinkek)

Ókori Közel-Kelet

A TLA a világ legnagyobb elektronikus, lemmatizált egyiptomi szövegkorpusza, amely hieroglif, hieratikus és demotikus feljegyzések átírását és fordítását tartalmazza. A TLA két alapvető eszközt kínál az ősi egyiptomi szövegvilág és szókincsének kutatására: a szövegkorpuszt és a lemma listákat (szótárat).

Ószövetség, Újszövetség, Ókori Közel-Kelet, Judaisztika

A jeruzsálemi École Biblique et Archéologique Française bibliográfiai adatbázisa. A rendkívül gazdag adatbázis különösen a biblikus irodalmat kutatók számára ad fontos bibliográfiai támpontokat. Az oldalon konkrét bibliai perikópára is lehet keresni.

Ószövetség, Újszövetség, Ókori Közel-Kelet, Judaisztika

Israel Antiquities Authority (IAA) projektje a Qumránban és környékén talált tekercsek digitalizált változatát teszi közzé. A kéziratok interaktív felület (pl. nagyítás) segítségével tanulmányozhatók.

Ószövetség, Újszövetség, Ókori Közel-Kelet, Judaisztika

A honlap jeruzsálemi Izrael-Múzemban őrzött néhány jelentős qumráni tekercs digitalizált változatát tartalmazza (A nagy Ézsaiás-tekercs, Háborús-tekercs, Habakuk peser, A közösség szabályzata, A Templom-tekercs). A fényképanyag formájában közzétett kéziratok interaktív felület (pl. nagyítás) segítségével tanulmányozhatók.

Ószövetség, Ókori Közel-Kelet

Az ORACC egy intézmények közötti projekt, amelynek célja a teljes főként akkád (illetve sumer) nyelven keletkezett korpusz online adatbázisának kialakítása, amely gazdag annotációval ellátott fordítással, továbbá szótárral és konkordanciával támogatja az ékírásos szövegek következő generációs tudományos kutatását.

Rendszeres Teológia, Általános vallástudomány, Ókori Közel-Kelet

Megtalálható itt többek között Migne Patrologiája is.