Kovács Sándor által oktatott tárgyak

Cred 4 · Sem 5, 7 · Őszi

A tárgy célja a radikális reformáció erdélyi és magyarországi fogadtatásának és elterjedésének, az unitárius egyház kialakulásának és korai történetének bemutatása. Az órákon a hallgatók megismerkednek a legfontosabb egyháztörténeti forrásokkal, a 16. században zajlott hitviták szövegével, a reformáció prédikátorainak harcmodorával.

Cred 4 · Sem 6, 8 · Őszi

A kurzus célja, hogy a hallgatók mélyebb betekintést nyerjenek a magyar unitárius egyház 17–20. századi történetébe, különös figyelmet fordítva az egyházi és világi vezetők életére, munkásságukra és hatásukra. A tantárgy lehetőséget biztosít arra, hogy a hallgatók megértsék az unitárius egyház és hittörténet főbb eseményeit, fejlődését, valamint azokat az interperszonális és vallási tényezőket, amelyek befolyásolták a vallási közösség történelmét és vallási identitását.

Cred 4 · Sem 5, 7 · Őszi

Az unitárius egyház első világháború utáni történetével, a népi demokrácia és a kommunista hatalom egyházellenes intézkedéseivel ismerkednek meg a hallgatók. Bemutatjuk a meghurcoltak és elítéltek életpályáját, de megismerkedünk a "demokrata szellemű kollaboránsokkal" is.

Cred 3 · Sem 1 · Őszi

A kurzus célja a hallgatók bevezetése az ókori vallási kultúrák és világvallások alapvető történetébe, kialakulásuk, tanításuk és mai állapotuk megismerése révén. A tárgy a leendő lelkészek számára elengedhetetlen ismereteket kínál, amelyek révén megérthetik az egyes vallások történeti fejlődését, filozófiai hátterét és kulturális hatását.

Cred 3 · Sem 5 · Őszi

A Magyar művelődéstörténet kurzus célja, hogy a hallgatók átfogó képet kapjanak a magyar kultúra történetileg változó fogalmairól, a különböző korszakok kulturális megvalósításairól és azok összefüggéseiről. A hallgatók megismerik a történeti, kultúrtörténeti korszakok eltérő jellegű tárgyi és szellemi kultúráját, és képesek lesznek a különböző kulturális irányzatok közötti kapcsolatok, hatások és fejlődési vonalak felismerésére.